Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Warsztaty muzyczne „Muzyka spod Tatr”

Trebunie Tutki zdj. archiwum zespołu„Metamorfozy” to program profilaktyczny z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom alkoholowym i narkotykowym poprzez zdobycie nowych umiejętności spędzania wolnego czasu i poprawę własnego wizerunku.

Finansowany przez Urząd Miasta w Gnieźnie projekt realizuje Stowarzyszenie Nowa Wspólna Droga a zajęcia odbywać się będą  w eSTeDe

W ramach programu legendarny zespól Trebunie Tutki gościł będzie 16 listopada w eSTeDe.

Celem warsztatów muzycznych jest integracja i przywołanie tradycyjnych wartości jakie można zaleźć we wspólnej zabawie i muzykowaniu rodzinnym – dobre wzorce przenosimy prosto z Podhala za sprawą znanej muzykującej rodziny. Młodzi ludzie potrzebują autorytetów  – takim wzorem może być dla nich znany zespół, sławny instruktor. Pan Krzysztof jest z zawodu architektem , od wielu lat pracuje z młodzieżą Podhala ucząc gry na góralskich instrumentach i tańców.

To warsztaty promujące jedność rodziny, kształcące sposoby pokojowego rozwiązywania konfliktów, kształcące umiejętności komunikacji poprzez wspólną naukę gry na tradycyjnych instrumentach muzycznych stosowanych przez kapelę góralskie – warsztaty prowadzi znana z umiłowania do kultu tradycji rodzinnych rodzina góralska, rodzina, która stworzyła znany koncertujący zespół góralski „Trebunie Tutki”. W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się grać i tańczyć tradycyjne góralskie tańce.

Na warsztaty konieczna jest  wcześniejsza rejestracja w Poradni Diamed ul. Żuławy 9 – tel. 61-425 04 55 (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń )

Na warsztaty koncertowe Trebunie Tutki  będą wydawane bilety, które należy odebrać w Poradni tydzień przed warsztatami  koncertowymi