Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

„Hej, dzieciaku, spójrz na książkę” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

      Jeszcze kilkanaście lat temu to książki były dla dzieci podstawowym źródłem informacji o świecie. Dziś próbuje  wypierać je Internet i telewizja. Dostarczają one wiedzy i rozrywki szybciej i łatwiej, niż czytanie, które wymaga koncentracji i skupienia. Jednak  roli książek nie da się przecenić. Czytanie trzeba  polubić. Może na zachętę warto dziecku pokazać książki, które prezentują nowy wymiar czytania?

Temu służą książki interaktywne znajdujące się w zbiorach Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Są  na tyle zajmujące, że gwarantują świetną zabawę.

Przekonały się o tym  dzieci, które przybyły na marcowe „Czytajki z naszej bajki” do Centrum Kultury Scena To Dziwna. Trudno było się oprzeć pozycjom, które nie posiadając elektronicznych przycisków i zintegrowanej baterii, potrafiły wzbudzić mnóstwo śmiechu.  Ich sekret polega na tym, że wciągają do wspólnej zabawy i dziecko, i dorosłego czytającego książkę. W środku, pod z pozoru normalną okładką – łamanie konwencji, porzucenie tradycyjnej formy i umożliwienie czytelnikowi współtworzenia książki. Do takich książek wraca się i wraca. Bo są inne niż wszystkie. Wyjątkowe.