Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Czesław Śpiewa wystąpił w eSTeDe

W murach Centrum Kultury „Scena To Dziwna” wystąpił jeden z najbardziej obecnie rozpoznawalnych polskich artystów. Okazją ku temu była 60. rocznica urodzin Jacka Kaczmarskiego.

Nieżyjący już od kilkunastu lat Bard „Solidarności”, twórca wielu nieśmiertelnych utworów, jest nierozerwalnie związany z Centrum Kultury „Scena To Dziwna”, gdzie jego postać jest bardzo często przypominana. Szczególnie odbywa się to w każdą kolejną rocznicę jego urodzin, a ponieważ w tym roku Jacek Kaczmarski kończyłby 60 lat, postanowiono w tym celu do Gniezna zaprosić równie utalentowanego poetę i twórcę muzycznego, występującego jako Czesław Śpiewa.

Koncertu nie trzeba było specjalnie nagłaśniać, by bardzo szybko rozeszły się wszystkie bilety przygotowane na to wydarzenie. Nietuzinkowa treść i wyjątkowa nuta melodyczna sprawia, że koncerty Czesław Śpiewa budzą spore zainteresowane i zbierają poklask. Gnieźnianie wyraźnie czekali na ten koncert, gdyż tłumnie wypełnili salę ośrodka w miniony wtorkowy wieczór, gdzie mogli usłyszeć m.in. Mam trzy latka, Polak mały, Tango magister, Wlazł kotek za płotek czy Na wyspie Bergamocie.

przedruk z www.gniezno24.com