Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Aerial joga

Ćwiczenia wykonywane w powietrzu znalazły swoich zwolenników w Centrum Kultury eSTeDe. Każdy z nas chce się czasem oderwać od rzeczywistości, a joga w chustach to idealny sposób na wysiłek fizyczny i relaks.

Aerial joga to najnowszy trend. Prekursorem i propagatorem tej metody w Polsce, w pełnym aspekcie jogicznym jest Marvin Brener – pedagog, fizjoterapeuta i instruktor jogi .

Cała idea związana z aerial jogą polega na tym, że ćwiczenia wykonywane są w  chuście zawieszonej za pomocą specjalnych lin do sufitu. Wysokość można dowolnie regulować i dostosowywać do własnego wzrostu, indywidualnych potrzeb lub konkretnej pozycji.

W czasie ćwiczeń nasze ciało pracuje intensywnie, by pokonać siłę grawitacji. Jednocześnie pomaga nam zredukować napięcie w mięśniach, które wytwarza się, gdy spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej. Ćwiczenia w chuście poprawiają także naszą elastyczność i dobrze wpływają na stawy. Ponadto pozycje pomagają wzmocnić kręgosłup. Niewątpliwą zaletą jest poprawa krążenia krwi, redukcja tkanki tłuszczowej i wyćwiczenie lepszej koordynacji ruchów. Bardzo ważne jest to, że sami możemy kontrolować intensywność ćwiczeń, dostosowując wysiłek do naszych możliwości.

Ćwiczenia zawierają podstawowe asany z jogi, są wykonywane z dużym wyczuciem i płynnością ruchów. Zajęcia kończą pozycje relaksacyjne, które polegają po prostu na swobodnym bujaniu w chuście, co pozwala rozluźnić całe ciało i pozbyć się napięcia.Zajęcia, które prowadzi Jolanta Bosak odbywają się w każdy wtorek w eSTeDe.