Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

CZYM SĄ UCZUCIA? w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Z przyjaźnią jest tak: raz z górki, raz pod górkę. Nigdy nie jest przez cały czas kolorowo. Tej prawdziwej towarzyszy cały wachlarz najróżniejszych uczuć. Najlepiej o tym wiedzą Cynamon i Trusia, bohaterowie książki „Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości” Ulfa Starka. To parka niezwykła – wielki, przerośnięty chłopiec z gniazdkiem włosów na czubku łysej głowy i czarna króliczka, zwana Trusią. Ale to najlepsi na świecie przyjaciele i bohaterowie prostych, urokliwych wierszyków.

Wiersze, w których tyle uczuć: negatywnych i pozytywnych. Poplątane, pomieszane – jak w życiu. Radość ze smutkiem, ból i cierpienie z uczuciem euforii. Tutaj są też współczucie, śmiech, płacz, strach, zazdrość, żal, skrucha, samotność, szczęście. Dla dzieci wspaniałe przesłanie, że przyjaźń nie jest łatwa. Sztuką jest przebaczenie.

Książka, z księgozbioru Biblioteki  Publicznej Miasta Gniezna, „Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości” Ulfa Starka będzie bohaterką  „Czytajek z naszej bajki” 14 listopada / wtorek/ o godz. 09.00 w Centrum Kultury Scena To Dziwna.