Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Zapraszamy 24 maja 2019r. od godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz osoby dorosłe na Powiatowy Dzień Dziecka, który odbędzie się 24 maja 2019r. od godz. 17.00 w ogródku jordanowskim na os. Piastowskim w Gnieźnie.

Odbędziemy podróż przez świat różnorodności kulturowej.

Rozpoczniemy od „Wielkiej wyprawy Króla Juliana”, przygotowanej przez Grupę Artystyczną Illuminati. Perypetie zebry, lwa i hipopotama oraz zwariowanych pingwinów ze swoimi tajnymi wynalazkami, to nie tylko świat barwnych przygód, ale przede wszystkim opowieść o przyjaźni, która mimo wielu przeszkód zawsze okazuje się być najważniejsza.

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty muzyczno-taneczne, warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy sportowe. Poznamy muzykę różnych kontynentów, podziwiać będzie można pokazy tańca oraz piaskowe obrazy tworzone przez Malarzy Ulotnych.

Pod okiem animatorów i instruktorów każdy będzie mógł wziąć udział w tanecznej podróży po świecie, zajęciach plastycznych, czy zabawach sportowych.

Nie zapomnimy też o kulturze regionalnej, jaką pozostawili nam nasi wielkopolscy przodkowie. Przy dźwiękach kapeli dudziarskiej nauczymy się ludowego tańca oraz tradycyjnych wielkopolskich przyśpiewek.

Chętni będą mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach warcabów stupolowych.

Organizatorem imprezy jest Starostwo powiatowe i Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy współorganizacji Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada” i Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zapraszamy!