Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Serdecznie zapraszamy!

AKADEMIA GITARY w Gnieźnie.

Pierwszy koncert odbędzie się w dniu 23 sierpnia o godzinie 19.00 w Archikatedrze Gnieźnieńskiej. Będzie to jeden z trzech koncertów inaugurujących 12. edycję festiwalu Akademia Gitary. W murach katedry usłyszymy między innymi fantazję na temat Aqua e vinho Egberto Gismontiego oraz utwór Aleksandra Dębicza PasaCatedral – kompozycję stworzoną specjalnie z myślą o festiwalowej publiczności i trzech najstarszych katedrach – w Kołobrzegu, Gnieźnie i Poznaniu, w których usłyszymy jego premierowe wykonanie.

Drugi z gnieźnieńskich koncertów organizowanych w ramach Akademii Gitary, podczas którego publiczności zaprezentuje się Agnew McAllister Duo, rozpocznie się 29 sierpnia o godz. 19.00 w restauracji Dobry Browar.

Trzeci festiwalowy koncert w Gnieźnie, odbędzie się natomiast w Pałacu Balcerowo, 7 września o godz. 19.00. Wystąpi – Michał Sobierajski – utalentowany wokalista, pianista oraz kompozytor z Poznania.

Wejściówki na inauguracyjny koncert 23 sierpnia o godzinie 19.00 w Archikatedrze Gnieźnieńskiej do nabycia w Centrum Kultury eSTeDe (siedziba tymczasowa ul. Sienkiewicza 12a – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).