Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Otwarcie Gnieźnieńskiej Kolejki Wąskotorowej

 

 

W najbliższą niedzielę, 8 września Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa wyruszy ponownie na wąskie tory. W tym dniu nastąpi również inauguracja STACJI KULTURA, czyli nowej tymczasowej siedziby Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

W tym dniu od godz. 12.00 do godz. 15.00 przy ul. Wrzesińskiej 2 w Gnieźnie, na terenie Stacji Kolei Wąskotorowej, odbędzie się festyn rodzinny inaugurujący otwarcie ponownej działalności Kolei Wąskotorowej w Gnieźnie. Organizatorami wydarzenia są Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Centrum Kultury ,,Scena to dziwna”.

W programie zaplanowano liczne atrakcje. Główną z nich jest przejazd Kolejką Wąskotorową ze Stacji Kolei do Stacji Jelonek o godzinach: 12.00, 13.30 i 15.00. Dla dzieci zorganizowane zostaną kreatywne warsztaty. Najmłodsi będą mogli przygotować swoje własne kolorowe mydełko w kształcie kolejki a także wykonać eko-torby i namalować prawdziwe cuda kolorowym piaskiem. Nie tylko dzieci, ale i dorośli będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotolustrze. Natomiast o oprawę muzyczną zadba zespół Dixie Team z Mogilna. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku dla najmłodszych.

obejrzyj spot: