Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Warsztaty fotograficzne

Młodzież szkół średnich zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które odbywać się będą w środy, w godzinach od 18.00 do 19.30 w sali przy ul. Wrzesińskiej 2.  Zajęcia poprowadzą Przemysław Degórski i Krzysztof Ślachciak.

Przemysław Degórski – członek zarządu Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wieloletni instruktor fotografii. Z wykształcenia biolog i chemik. Z racji przyrodniczych zainteresowań najchętniej fotografuje piękno natury, ale nie stroni również od innych tematów. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Podczas warsztatów  zatytułowanych „Przyroda w kadrze” instruktor wprowadzi uczestników w tajniki fotografii przyrodniczej.

Krzysztof Ślachciak – artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi warsztaty i plenery fotograficzne. Do tej pory prezentował swoje prace podczas blisko 40 wystaw i wydarzeń fotograficznych zarówno w kraju jak i za granicą. W eSTeDe poprowadzi zajęcia z fotografii kreatywnej. Program zajęć ukierunkowany jest przede wszystkim na indywidualny rozwój kreatywności. Uczestnicy podczas zajęć poznają podstawy kompozycji fotograficznej, mechanikę działania światła naturalnego i oświetlenia sztucznego, w tym oświetlenia studyjnego, poznają zasady działania aparatu fotograficznego oraz dzieła wybranych przedstawicieli fotografii artystycznej. Zajęcia zakończą się wystawą fotografii on-line. Do uczestnictwa w zajęciach nie jest wymagany sprzęt fotograficzny, wystarczy smartfon.

Wrzesień

11.09.2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Zrób dobre zdjęcie wszystkim – kompozycja w fotografii”.

18.09.2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Ogarnij aparaty – ustawienia aparatu bez tajemnic”.

25.09.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Przyroda w kadrze”.

Październik

02.10 2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Tworzywo fotografa – światło i oświetlenie”.

09.10.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Świat pod lupą – fotografia makro”.

16.10.2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Wyraź się fotografią i zostań artystą”.

23.10.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Przyrodniczy pejzaż”.

30.10.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Po zmroku – fotografia nocna”.

 

Zapisy na warsztaty w Centrum Kultury „Scena to dziwna” lub pod nr tel. 61 424 07 71 i 61 424 07 72.

Zajęcia są bezpłatne.