Capoeira

 

Instruktor – Mateusz Stawski

zajęcia są bezpłatne

 

capoeira1Grupo Axé Capoeira powstała w 1982 roku z grupki dzieci, które Mestre Barrao trenował w Casa Amarela, w jednej z dzielnic Recife. Oficjalnie grupa zostala utworzona w 1987 roku przez Mestre Pirajá i Mestre Barrao. Od tego czasu Grupo Axé Capoeira zaczęła prezentować capoeira w szkołach i na różnych festiwalach. Wtedy też powstały dwie pierwsze filie grupy w Recife i Olinda.
W 1990 roku Grupo Axé Capoeira została zaproszona do zorganizowania pokazu na Miedzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Kanadzie. Dziś Grupo Axé Capoeira jest reprezentowana przez ponad 10.000 osób i posiada swoje szkoły między innymi w: Kanadzie, USA, Peru, Rosji, Bermudach, Barbados, Republice Dominikany, Polsce, Meksyku, Republice Czech, Turcji, Francji, Anglii, Kazachstanie, Ukrainie.
FILOZOFIA GRUPO AXE CAPOEIRA
Filozofią grupy jest respektowanie wszystkich Mestres, przestrzeganie zasad i tradycji capoeira, i praktykowanie wszystkich jej aspektów: walki, sztuki i kultury; nauczanie jak capoeira ewoluowała do obecnej postaci. Grupo Axé Capoeira uczy swoich adeptów, poprzez trening zarówno fizyczny jak i mentalny, jak tworzyć sytuacje i nawiązywać dialog w jogo de capoeira grając z przyjaciółmi lub broniąc się przed wrogami; uczy jak dokonywać właściwych wyborów zarówno w roda jak i w życiu codziennym. Uczymy nie tylko technik samoobrony ale również języka, zwyczajów i tradycji aby nasi adepci stali się prawdziwymi capoeiristas. Staramy się również ewoluować razem ze sztuką walki którą ćwiczymy i doskonalić ją poprzez podróżowanie, uczestnictwo w zgrupowaniach, festiwalach, obozach oraz współpracę z innymi grupami capoeira.