Chór Metrum

metChór mieszany „Metrum” powstał w 1983r. w Gnieźnie. Od 1996r. do dnia dzisiejszego, jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej – Jarosław Krenz. W tym czasie chór odbył wiele koncertów i zdobył wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Z najbardziej prestiżowych nagród należy wymienić: III miejsce i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie kolędy tradycyjnej na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2003r., „Srebrne Pasmo” na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze w 2006r., I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumi w 2007r. Ponadto zespół zdobywał wielokrotnie najwyższe miejsca oraz nagrody specjalne za najlepsze wykonania utworów regulaminowych podczas różnych innych krajowych konkursów, a dyrygent chóru wyróżniony został kilkakrotnie tytułem „Najlepszego Dyrygenta”. W repertuarze chóru znajdują się utwory a cappella z gatunku współczesnej muzyki religijnej i świeckiej, negro spirituals, opracowania standardów jazzowych oraz utworów pop, kolędy i piosenki świąteczne różnych narodów.

 


 

 

POWIATOWY KONCERT KOLĘD – FOTORELACJA

DSC_3580

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3577

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3576

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3569

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3565

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3564

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3560

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3559

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3558

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3557

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3550

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3539

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3534

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3503

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3499

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

POWIATOWY KONCERT KOLĘD

Powiatowy_Koncer_Koled_-_inter (2)24 stycznia o godz.18.00 zapraszamy do Centrum Kultury „Scena to dziwna” na Powiatowy Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Metrum i zespołu Espresso.

Chór Metrum istnieje już ponad 30 lat. W tym czasie wziął udział w wielu koncertach i zdobył wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Obecnie chór prezentuje muzykę, sakralną, klasyczną, gospel, jazzową i popową.

Zespół Espresso powstał w 2013 roku. W skład zespołu wchodzą: Magdalena Pohl – śpiew, Adrianna Działak – Patrzek – altówka, skrzypce, skrzypce elektryczne, viola d’amore,  Sebastian Patrzek – instrumenty klawiszowe. Artyści wykonują muzykę klasyczną, sakralną, filmową, współczesną, rozrywkową oraz jazz. Występują podczas wielu koncertów tematycznych w całej Polsce .

 

Wstęp na koncert za zaproszeniami.

Bezpłatne zaproszenia dostępne od 19 stycznia w eSTeDe.

 


Muzyczne przywoływanie wiosny

oc1Nikt, kto wybrał się dzisiaj po południu na „Wiosenny koncert” do Centrum Kultury „Scena to dziwna” na pewno nie żałował. Muzyka w wykonaniu chóru „Metrum” i Orkiestry Powiatu Gnieźnieńskiego okazała się zdecydowanie dobrym sposobem na przywołanie, niełaskawej dla nas ostatnio, wiosennej pogody. Jeżeli nie tej za oknem, to na pewno pogody ducha.

Orkiestra dęta powiatu powstała w 2007 roku. Tworzą ją muzycy w różnym wieku – od 9 do ponad 60 lat. W tej chwili to około 30 osób. Od początku mocno związany z zespołem jest trębacz Marcin Makohoński, który pod nieobecność kapelmistrza Klaudiusza Gładycha poprowadził orkiestrę podczas dzisiejszego koncertu. Po raz kolejny udowodnił też swoje umiejętności konferansjerskie, z poczuciem humoru zapowiadając kolejne utwory. Orkiestra wykonała kilka utworów, wśród nich takie hity, jak „My Way”, „Moon River”, „Cabaret”, czy „Pod Papugami”. Swój występ muzycy zakończyli gorącą, brazylijską „Copacabaną”, którą zresztą, na życzenie zachwyconej publiczności, musieli powtórzyć na bis.

oc2Przez ponad siedem lat swojego istnienia Orkiestra Powiatu Gnieźnieńskiego poczyniła ogromne postępy. W 2014 roku zajęła pierwsze miejsce w XIX Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta „O złoty róg”.

W drugiej części koncertu zaprezentował się chór mieszany „Metrum”, pod dyrekcją Jarosława Krenza. Zespół wykonał kilkanaście różnorodnych utworów, wśród nich m.in. pieśni gospel, a także standardy muzyki rozrywkowej. Na „wyklaskany” bis publiczność mogła usłyszeć jeszcze raz rytmiczną, zuluską pieśń.

 

oc3Chór „Metrum” istnieje już ponad 30 lat. W tym czasie wziął udział w wielu koncertach i zdobył wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Chór ma w swoim repertuarze muzykę sakralną, klasyczną, gospel, jazzową i popową. Podczas dzisiejszego koncertu śpiewacy po raz kolejny zauroczyli publiczność czystym i łagodnym brzmieniem czterogłosu.

 

 

oc4

 

 

 

 

 

 

 

Anna Kaźmierska

przedruk z www.informacjelokalne.pl

 


 

WIOSENNY KONCERT

Koncert_Wiosenny_-_plakat90018 kwietnia o godz.18.00 zapraszamy do Centrum Kultury „Scena to dziwna” na wiosenny koncert w wykonaniu Chóru „Metrum” i Orkiestry Powiatu Gnieźnieńskiego.

Chór Metrum istnieje już ponad 30 lat. W tym czasie wziął udział w  wielu koncertach i zdobył wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Obecnie chór prezentuje muzykę, sakralną, klasyczną, gospel, jazzową i  popową.

Podczas wiosennego koncertu usłyszymy również Orkiestrę Powiatu Gnieźnieńskiego.

Orkiestra dęta powstała w 2007 roku. Obecnie liczy 30 osób. Tworzą ją muzycy w różnym wieku – od 9 do przeszło 60 lat. W 2014 roku Orkiestra Powiatu Gnieźnieńskiego zajęła pierwsze miejsce na XIX Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta  „O złoty róg”.

 

Wstęp na koncert za zaproszeniami.

Bezpłatne zaproszenia dostępne od 13 kwietnia w eSTeDe.

 


 

Z chórem „Metrum” dookoła świata

cho1W ciągu ponad 30 lat swojej działalności chór „Metrum” stał się rozpoznawalny nie tylko w naszej okolicy, ale również poza granicami naszego kraju! To doskonała marka powiatu gnieźnieńskiego.

Chór powstał we wrześniu 1983 roku. Założycielem był Zbigniew Cieśliński, który wcześniej śpiewał w chórze „Dzwon”. Powstała jednak taka inicjatywa, aby założyć chór mieszany, bo są to inne brzmienia i inne możliwości. Na pierwsze spotkanie przyszło ok. 30 osób. Kilkanaście miesięcy później chór wyjechał na występy do Holandii. Wówczas chór funkcjonował przy Miejskim Ośrodku Kultury, od czterech lat przy Centrum Kultury eSTeDe.
– To były zupełnie inne czasy. Wtedy kulturę inaczej się tworzyło. Nikt nie zastanawiał się nad tym, skąd wziąć środki, tylko na co je przeznaczyć – mówi Andrzej Cieśliński z chóru „Metrum”. – Na samym początku dyrygentem był Bogdan Olszak, doskonały fachowiec w swojej dziedzinie. Od 1996 roku dyrygentem chóru jest Jarosław Krenz i od tego czasu wykonywana jest trochę inna muzyka.

cho2

Andrzej Cieśliński podkreśla, że istotne jest pokazywanie działalności chóru z różnych stron. – Trzeba spojrzeć na to, jak na formę rozrywki. To, co robimy, ma być przyjemne nie tylko dla nas samych, ale przede wszystkim dla naszych odbiorców – podkreśla A. Cieśliński. – Lubimy prezentować to w formie show. Było to widać na naszym ostatnim, nietypowym jubileuszu. Odzew był bardzo dobry, bowiem sala Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie była pełna.

Chór „Metrum” przez lata brał udział w wielu festiwalach, również zagranicznych. – Kraje, w których mieliśmy okazję gościć, to: Czechy, Niemcy, Łotwa, Rosja, Holandia i Francja . Możemy się pochwalić tym, że w ostatnim czasie nie było takiego festiwalu, z którego nie przywieźlibyśmy jakiejś nagrody – przyznaje Andrzej Cieśliński, który podkreśla, że za dwa lata chciałby wspólnie z chórem zorganizować uroczystość, na której można byłoby zapoznać się z dotychczasowym dorobkiem chóru „Metrum”. W listopadzie 2014 roku chór „Metrum” wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej im. Petra Ebena Praga 2014.
Podczas pobytu w Pradze „Metrum” wzięło udział w wydarzeniach okołofestiwalowych. Chór można było spotkać m.in. w kościele św. Salwadora oraz podczas oficjalnego odpalenia choinki na praskiej starówce.
Występ konkursowy odbył się w sali konferencyjnej Hotelu Olszanka. – Prezentacja zespołu podczas konkursu została oceniona wysoko a chór otrzymał Srebrne Pasmo. Po powrocie Chór „Metrum” ma już w planach koncerty kolędowe na terenie powiatu gnieźnieńskiego. A w listopadzie tego roku planuje wyjazd na koncerty do Hamburga. Natomiast w planach jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal do Barcelony – informują przedstawiciele Centrum Kultury eSTeDe.

Obecnie chór prezentuje muzykę: klasyczną, sakralną, gospel, standardy jazzowe, popową, a także kolędy. – Dla każdego jest coś, co może być wabikiem. Dzisiaj inaczej nie da się funkcjonować – mówi A. Cieśliński. W tej chwili chór liczy ok. 25 osób. – Zależy nam na tym, aby systematycznie podnosić poziom. Jeżeli ktoś jest muzykalny, to powinien spróbować swoich sił. Przed nikim się nie zamykamy. Szczególnie zależy nam na osobach młodych i do nich kierujemy przekaz: „chór wcale nie musi kojarzyć się ze smęceniem”. Dodatkowym atutem jest możliwość wyjeżdżania na festiwale. Poza tym, „Metrum” to doskonałe towarzystwo, w którym świetnie się potrafimy bawić – opowiada Andrzej Cieśliński. – Bez fajnej atmosfery nic dobrego się nie stworzy.

przedruk z www.gniezno.naszemiasto.pl/

 


 

Podziękowania od Chóru Mieszanego Metrum

8Minął weekend i emocje z wolna opadają. Jest to też ten moment, kiedy na spokojnie możemy podsumować wydarzenia sobotniego wieczoru.
Cieszymy się niezmiernie, że tak licznie Państwo przybyli na ten koncert. To chyba najpiękniejsza nagroda dla zespołu, jeśli widownia jest zapełniona. Cieszy nas również fakt, że koncert ten połączony z benefisem Naszego wieloletniego Prezesa i Założyciela został tak pozytywnie odebrany. Pokazuje to wszystko, że kultura w takiej formie ma swojego odbiorcę, co tylko nas motywuje do dalszej pracy.
Wydarzenie to nie byłoby możliwe jednak, gdyby nie wkład i praca wielu osób i instytucji. Na początek może zacznijmy od instytucji i osób, które finansowo wsparły to wydarzenie.
Kierujemy na początek podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie ze Starostą – Panią Beatą Tarczyńską na czele.
Ogromne podziękowania chcemy też przekazać dla współorganizatora, czyli Urzędu Miasta wraz z Prezydentem Gniezna Panem Tomaszem Budaszem.
Dziękujemy również za prywatne wsparcie tego przedsięwzięcia na ręce Pana Mariana Pokładeckiego, który na co dzień piastuje funkcję v-ce przewodniczącego Rady Powiatu.

Finansowanie to jedno, a przygotowanie to praca często bardzo wielu osób, które nie zawsze pojawiają się na scenie.
Chcemy podziękować wszystkim pracownikom Centrum Kultury „Scena To Dziwna” w Gnieźnie wraz z dyrektorem Panem Grzegorzem Reszko.

Przejdźmy może zatem do podziękowań skierowanych do wszystkich wykonawców.
Serdecznie dziękujemy prowadzącym ten uroczysty koncert, czyli dla Pani Katarzyny Kalinowskiej oraz Pana Grzegorza Buczkowskiego.
Kłaniamy się również nisko Panu Kazimierzowi „Tinkersowi” Kubów za poprowadzenie części benefisowej nota bene pomysłodawcy benefisu.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Poznańskiego Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego im.H.Wieniawskiego w Poznaniu wraz z Dyrygentem Panią Katarzyną Matelską oraz Prezesem Ryszardem Ciesielskim za uświetnienie tego wydarzenia.
Nie sposób również nie wspomnieć o Pani Zenonie Golc, która pomagała w przygotowaniach tej uroczystości.
W końcu chcemy podziękować naszemu Dyrygentowi Panu Jarosławowi Krenzowi za przygotowanie chóru do tego ważnego występu.

Pragniemy też pozdrowić i podziękować Państwu Ewie i Kamilowi Kamyszek za przygotowanie i gościnę w Hotelu Atelier podczas bankietu zorganizowanego dla wykonawców Nietypowego Jubileuszu.

Osobne podziękowania kierujemy w stronę pracowników oraz dyrekcji Teatru im.Al.Fredry w Gnieźnie, w którym gościliśmy tego wieczoru.

Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy, a wieczór ten zostanie na długi czas w pamięci wszystkich uczestników.

Kłaniamy się nisko i dziękujemy za piękny wieczór.

 

Chór Mieszany Metrum

 


„Nietypowy Jubileusz” – fotorelacja

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

7,

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

 

16

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

 

18

 

 

 

 

 

 

19

 

 

 

 

 

 

20

 

 

 

 

 

 

21

 

 

 

 

 

 

22

 

 

 

 

 

 

23

 

 

 

 

 

 

24

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

26

 

 

 

 

 

 

1

 

Share Button

 

 


„Nietypowy Jubileusz” – benefis Zbigniewa Cieślińskiego

zbyszekPrzez blisko 30 lat był prezesem Chóru Metrum, wcześniej śpiewał w chórze Dzwon, muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Zbigniew Cieśliński bo o nim mowa, o swoim benefisie dowiedział się już w trakcie koncertu. Tytuł wydarzenia „Nietypowy Jubileusz”, zdradzał niewiele. Oprócz Chóru Metrum, na co dzień związanego z Centrum Kultury eSTeDe, wystąpił także Poznański Chór Kameralny Towarzystwa im. H. Wieniawskiego, który wystąpił w bardzo rozrywkowym repertuarze, śpiewając m.in. La Cucaracha czy piosenki Presleya.

Całość wieczoru – w wypełnionym po brzegi Teatrze im. Aleksandra Fredry – prowadzili Katarzyna Kalinowska, aktorka Teatru im. Aleksandra Fredry oraz chórzystka Metrum wraz z Grzegorzem Buczkowskim znanym z komentarzy sportowych ale też chórzystę Metrum. – Prawdę mówiąc przygotowaniem tego koncertu zajął się obecny prezes i chórzyści, wydaje mi się, że tytuł nietypowy jubileusz dotyczy tego, że ta rocznica działania chóru nie jest okrągła. Cieszę się jednak, że śpiewamy dziś właśnie w pięknej sali Teatru – powiedział nam przed koncertem Zbigniew Cieśliński, wieloletni prezes Chóru Metrum.

Jako pierwszy wystąpił  Poznański Chór Kameralny Towarzystwa im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Tu trzeba zaznaczyć, że poznaniacy od samego początku pokazali, że mają świadomość rozrywkowego charakteru wieczoru. Można było odnieść wrażenie, że samych śpiewaków bawi zderzenie z wykonywanym repertuarem. Mimo sporego rozprężenia był to dobry występ.

Właściwa część benefisowa poprowadzona przez Kazimierza Tinkersa Kubów pełna była wspomnień i wzruszeń. Zbigniew Cieśliński zaskoczony sytuacją wspominał jednak składnie swoje pierwsze muzyczne fascynacje, na ekranie pojawiały się zdjęcia z dzieciństwa i młodości. Publiczna rozmowa przerywana była fraszkami napisanymi przez członków chóru.

Wspomnienia jubilata mocno splatały się z przeszłością domów i ośrodków kultury, w których w różnych formacjach występował. Wszystko kończył oczywiście ostatni czas gdy Metrum reprezentując powiat gnieźnieński działa w Centrum Kultury eSTeDe. Po części wspominkowej na scenie pojawił się Chór Metrum. Mimo radosnej atmosfery benefisu – „Nietypowego Jubileuszu” gnieźnieńscy chórzyści wyszli tego wieczoru niezwykle skoncentrowani. Zwarty blisko półgodzinny repertuar mimo bardzo rozrywkowych elementów daleki był od frywolności. W żadnym momencie widzowie zgromadzeni nie poczuli się jak u cioci na imieninach. Był to chyba jeden z lepszych koncertów Metrum w Gnieźnie w długiej historii chóru.
Coraz ciekawszy repertuar po jaki sięga Metrum dzięki dyrygentowi Jarosławowi Krenzowi stawia amatorski ze swego charakteru zespół bardzo wysoko jeśli chodzi o poziom wykonawczy. Niejako na bis Chór wykonał swój popisowy numer rozrywkowy The Lion Sleeps Tonight kompozycja The Evening Birds i był to rzeczywiście piękny finał – niesamowicie rozrywkowo potraktowana aranżacja ani przez moment nie przekroczyła bliskiej w takich zabawowych przypadkach granicy kiczu.

     – To co nas cieszy, ze spotkaliśmy się z pomocą nie tylko Centrum Kultury eSTeDe, w którym obecnie próbujemy, ale też np. Urzędu Miasta. Ten jubileusz jest o tyle nie typowy, ze sporo w nim niespodzianek, zwłaszcza dla byłego prezesa Chóru Metrum – powiedział Andrzej Cieśliński, obecny prezes Chóru.
Na koniec prowadzący poprosili oficjalnych gości o wystąpienia. Prezydent Tomasz Budasz występując wręczył Zbigniewowi Cieślińskiemu Medal Milenijny. Wiązanki kwiatów oraz stosowne adresy złożyły na ręce jubilata delegacje MOK-u i Centrum Kultury eSTeDe w którym Chór Metrum stacjonuje obecnie.

Wydaje się być znamiennym, że choć wielokrotnie sami członkowie chóru podkreślali, że są zespołem reprezentującym powiat, na sali trudno było szukać przedstawicieli starostwa. Do wszelkich życzeń i gratulacji kierowanych pod adresem byłego już prezesa Zbigniewa Cieślińskiego i Chóru Mieszanego Metrum dołącza się redakcja portalu Informacje Lokalne.

(as)
Fot. Jarek Mixer Mikołajczyk

przedruk z www.informacjelokalne.pl

 


 

„Chór Metrum Zaprasza na Nietypowy Jubileusz”

Jubileusz_Metrum_wersja_2poprawiona_copy31 stycznia o godzinie 18:00 w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie odbędzie się wyjątkowy koncert pod nazwą „Chór Metrum Zaprasza na Nietypowy Jubileusz”, organizowany przez Chór Mieszany „Metrum”, Centrum Kultury „Scena to Dziwna”, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Urząd Miasta Gniezna. Podczas koncertu wystąpi Chór Mieszany „Metrum” oraz Poznański Chór Kameralny Towarzystwa im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Koncert ten będzie również okazją by powspominać najciekawsze wydarzenia z życia chóru, ale i nie tylko…

Zapraszamy serdecznie!

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w eSTeDe od 22 stycznia.

 

 

 


Sukces Chóru „Metrum” w Pradze

IMG_0055W dniach 27 – 30 listopada 2014 Chór Mieszany „Metrum” wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej im. Petra Ebena Praga 2014.

W ramach wydarzeń  okołofestiwalowych nasz Chór dał koncerty w kościele św. Salwadora oraz podczas oficjalnego odpalenia choinki na praskiej starówce.

Występ konkursowy miał zaś miejsce w Sali konferencyjnej Hotelu Olszanka. Prezentacja zespołu podczas konkursu została oceniona wysoko a chór otrzymał  Srebrne Pasmo.

Po powrocie Chór „Metrum” ma już w planach koncerty kolędowe na terenie powiatu gnieźnieńskiego. A w przyszłym roku planuje wyjazd na koncerty do Hamburga. Natomiast wiosną 2016 wyjazd na Międzynarodowy Festiwal do Barcelony.

Przypominamy również o trwającym naborze i zapraszamy  na próby w poniedziałki do Centrum Kultury „Scena to dziwna” w każdy poniedziałek o godz. 18.15

IMG_0177

 

 

 

 

 

 


Koncertowo i Galowo

c1

 

 

 

 

 

c2

 

 

 

 

 

c3

 

 

 

 

 

c4

 

 

 

 

 

c5

 

 

 

 

 

c6

 

 

 

 

 

c7

 

 

 

 

 

c8

 

 

 

 

 

 


 

Chór METRUM: Prestiżowy występ na Akademii Muzycznej – Aula Nova w Poznaniu

ch

Koncert, który odbędzie się na Akdemii Muzycznej w Poznaniu – Aula Nova o godz. 17.00 w niedzielę 10 lutego2013 roku – poświęcony jest pamięci profesora Stanisława Kulczyńskiego – Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu i długoletniego Kierownika Katedry Chóralistyki, który wykształcił wielu znakomitych dyrygentów chóralnych. Wśród zaproszonych absolwentów znalazł się Jarosław Krenz z Chórem Metrum!

– To duży zaszczyt i wyróżnienie – mówi nam kierownictwo Chóru Metrum. – Zaprezentowanie repertuaru w tak wyjątkowym otoczeniu i przy takiej okazji jest dla nas wielkim prestiżowym wyróżnieniem.

Chór mieszany „Metrum” powstał w 1983r. w Gnieźnie. Od 1996r. do dnia dzisiejszego, jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej – Jarosław Krenz, który jednocześnie jest kierownikiem artystycznym gnieźnieńskiego Kwartetu Wokalnego „Ad Libitum” (http://www.myspace.com/adlibitumgniezno ). W tym czasie chór odbył wiele koncertów i zdobył wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Zobacz też: Chór Metrum z Gniezna nagrodzony „Srebrnym pasmem” na festiwalu w Pradze

 

przedruk z http://gniezno.naszemiasto.pl/

 

 


 

CASTING_CHOR
Chcesz ciekawie spędzać czas i aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych reprezentując Gniezno? A może jesteś fanem muzyki chóralnej?
Jeśli tak, to zapraszamy na przesłuchania w każdy poniedziałek do eSTeDe na godzinę18.00.  Mile widziana znajomość nut, to jedyne wymagania;-).
Chór Metrum to wyzwania artystyczne, muzykowanie z innymi artystami, ciekawe projekty oraz wyjazdy na festiwale, konkursy i oczywiście koncerty.
Ponadto METRUM to wspaniała atmosfera.

POSZUKUJEMY GŁOSÓW MĘSKICH!

ZAPRASZAMY!


c1W miniony weekend 3-4 grudnia Chór Metrum koncertował w Luckenwalde (Niemcy) na zaproszenie chóru Gesang Verein Lyra w Luckenwalde. Oba chóry wystąpiły z repertuarem kolędowo-świątecznym. Miłym akcentem było wspólne wykonanie kolędy „W żłobie leży” w aranżacji Jarosława Krenza (po polsku, niemiecku i wspólnie po angielsku), „Tebe poem” starej rosyjskiej pieśni (po rosyjsku i niemiecku) oraz „Gaude Mater Polonia”. Po koncercie gnieźnieńscy chórzyści zostali ugoszczeni na zorganizowanym przez Chór Lyra poczęstunku. Wspólne kolędowanie zostało zarejestrowane na nagraniu DVD.

Niedzielę Chór Metrum spędził na uczestnictwie w jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

 

 

c2

 

 

 

 

 

c3

 

 

 

 

 

c4