Joga w chustach

joga

 

 

Aerial joga to najnowszy trend. Prekursorem i propagatorem tej metody
w Polsce, w pełnym aspekcie jogicznym jest Marvin Brener – pedagog, fizjoterapeuta i instruktor jogi .

Cała idea związana z aerial jogą polega na tym, że ćwiczenia wykonywane są
w  chuście zawieszonej za pomocą specjalnych lin do sufitu. Wysokość można dowolnie regulować i dostosowywać do własnego wzrostu, indywidualnych potrzeb lub konkretnej pozycji.

W czasie ćwiczeń nasze ciało pracuje intensywnie, by pokonać siłę grawitacji. Jednocześnie pomaga nam zredukować napięcie w mięśniach, które wytwarza się, gdy spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej. Ćwiczenia w chuście poprawiają także naszą elastyczność i dobrze wpływają na stawy. Ponadto pozycje pomagają wzmocnić kręgosłup. Niewątpliwą zaletą jest poprawa krążenia krwi, redukcja tkanki tłuszczowej i wyćwiczenie lepszej koordynacji ruchów. Bardzo ważne jest to, że sami możemy kontrolować intensywność ćwiczeń, dostosowując wysiłek do naszych możliwości.

Ćwiczenia zawierają podstawowe asany z jogi, są wykonywane z dużym wyczuciem i płynnością ruchów. Zajęcia kończą pozycje relaksacyjne, które polegają po prostu na swobodnym bujaniu w chuście, co pozwala rozluźnić całe ciało i pozbyć się napięcia.

Zajęcia prowadzone będą przez instruktora hata jogi , z 13 letnim stażem –  Jolantę Bosak – mgr resocjalizacji, ukończone studia z pedagogiki wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Ukończyłam kurs na instruktora rekreacji ruchowej w specjalności hatha joga. Praktykę jogi rozpoczęłam w 2003 roku w Szkole Hatha Joga Jolanty Komornickiej Dąbek i kontynuuję ją do dziś.

W kwietniu ukończony kurs instruktorski z Aerial Jogi prowadzony przez Marvina Brenera.

 

Zajęcia prowadzone będą raz w tygodniu. Czas trwania zajęć 1 godz. 15 min

Ćwiczenia wykonywane w powietrzu z pewnością znajdą szybko wielu fanów, w końcu każdy z nas chce się czasem oderwać do rzeczywistości, a joga na chustach to idealny sposób na wysiłek fizyczny i relaks.

 

Kontakt:

Jola Bosak tel. 600 306 771, candra.joga@op.pl