Post należy do kategorii: Informacje
Opublikował:    Brak komentarzy

Wielki Koncert Charytatywny

fan art25 marca (wtorek) o godz. 18.00 w Centrum Kultury „Scena to dziwna” odbędzie się koncert charytatywny na rzecz pogorzelców z Trzemeszna.

Podczas koncertu wystąpi zespół Fan Art, legendarna gwiazda lokalna, która świetnie wpisuje się w tę inicjatywę, gdyż zawsze chętnie przyjmuje zaproszenia na koncerty charytatywne. Ponadto łączy pokolenia, o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie.

Zespół Fan Art powstał w 1969 roku przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży w Gnieźnie. Za tamtych czasów wygrywali takie festiwale jak Wielkopolskie Rytmy Młodych w Jarocinie. Po wieloletniej przerwie i za namową przyjaciół zespół reaktywował się w 2009 roku w eSTeDe. Od tego czasu regularnie koncertuje.

Niegdyś zespół opierał swój repertuar na kompozycjach Marka Frąckowiaka oraz standardach z repertuaru takich grup jak Deep Purple czy Led Zeppelin. W tej chwili repertuar zespołu obejmuje hity z lat 70., 80. i 90., które artyści wykonują we własnych aranżacjach. Muzycy Fan Art przez wiele lat grali za granicą i mieli okazje występować z takimi sławami jak Johnny Cash, Zucchero, Jerry Lee Lewis, Gipsy Kings czy Lionel Richie.

Podczas koncertu gnieźnieńscy artyści Pani Regina Marzec oraz Pan Zbigniew Pluta będą malować karykatury osób przybyłych na imprezę. Można będzie zakupić także obrazy podarowane przez Kazimierza Muszyńskiego, Annę Smolenko, Stefanię Smolenko, Tadeusza Panowicza, Danutę Kubiś, Robertę Marcinkowską, Julię Pawlicką-Dekert, Pawła Lewickiego oraz Pracownię Plastyczną MOK a pieniądze przeznaczone będą na pogorzelców z Trzemeszna dzięki zbiórce przeprowadzonej przez Stowarzyszenie „Wielkopolanie”.

Ponadto przybyli goście będą uczestniczyć w tworzeniu obrazu wspólnie z Panem Pawłem Lewickim.